Tanie mieszkania na wynajem

Tanie mieszkania na wynajem

Jakie błędy popełnia obecny rząd Polski?

 1. Państwo nie buduje mieszkań, lecz powołuje FIRMĘ która organizuje przetargi na wynajem mieszkań na minimum 20 lat z możliwością podnajmu .
  Samorządy mające potrzeby mieszkaniowe i chcące pozyskać mieszkania przesyłają do FIRMY  umowę najmu gdzie wyszczególniają ile i jak dużych mieszkań chcą wynająć i za jaką cenę (za 1 m2) , można również wpisać inne warunki.
 2. Firma z chwilą pozyskania mieszkań podnajmuje je zgodnie z zawartymi umowami samorządom , które te mieszkania zamówiły
 3. Samorządy wynajmują mieszkania komu chcą i za cenę którą same ustalają .
 4. Samorządy płacą czynsz za całą pulę mieszkań FIRMIE
 5. FIRMA płaci za wynajem właścicielom mieszkań .

Korzyści :

 1. Przedsiębiorstwa lub np. fundusze inwestycyjne powinny chętnie budować takie mieszkania na wynajem bo będą miały państwową gwarancję (FIRMA jest państwowa) ,że czynsz w terminie będzie płacony przez 20 lat , oraz że nie będą musiały zajmować się bezpośrednim wynajmem mieszkań dla poszczególnych lokatorów ( tym zajmie się samorząd ) . To znacznie zmniejszy ryzyko działalności tych przedsiębiorstw i stworzy podstawy do business planów aprobowanych przez banki kredytujące takie przedsięwzięcia .
 2. Na podstawie umowy najmu lub jej promesy właściciel mieszkania może dostać kredyt na jego budowę lub remont bo będzie miał gwarantowany czynsz przez 20 lat to gwarantuje FIRMA (bo jest państwowa). Spowoduje to duży wzrost obrotów przedsiębiorstw budowlanych i wytwarzających materiały budowlane .
 3. Aby wynająć mieszkania trzeba je zbudować więc Państwo otrzyma wszystkie podatki od specjalnie dla wynajmu wybudowanych mieszkań ( będzie to sfinansowane z kapitału prywatnego lub zagranicznego a nie z budżetu)
 4. Osoby wynajmujące mieszkania będą musiały zakupić wyposażenie do tych mieszkań, co wygeneruje popyt na różne produkty i co za tym idzie dalsze podatki do budżetu.

     Reasumując :

     Wszyscy obywatele będą mogli mieć bardzo łatwy dostęp do mieszkań na wynajem w każdym miejscu w Polsce ( to będzie zależało tylko od samorządów) oraz

     Zamiast wydawać olbrzymie sumy z budżetu państwa budżet „zarobi” na podatkach od nowo budowanych mieszkań lub ewentualnych remontów starych oraz ich wyposażeniu.

     Jeżeli założymy, że potrzeba 1 mln mieszkań na wynajem to wybudowanie ich kosztować będzie minimum 250 miliardów zł !!! , jeżeli zaś te mieszkania wynajmiemy na runku to nie dość, że budżet nie będzie musiał za to zapłacić to jeszcze powinien otrzymać około 70 miliardów zł !!!! z tytułu podatków .